Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора аренды

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.06.2014 № 13/17/5022-675/2012, 3-22гс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 червня 2014 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Барбари В. П., суддів - Балюка М. І., Берднік І. С., Гуля В. С., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Потильчака О. І., Фесенка Л. І., Шицького І. Б., розглянувши заяву приватного підприємства "Галицькі аграрні інвестиції" про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 13 листопада 2013 року у справі N 13/17/5022-675/2012 за позовом прокурора Бережанського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Мечищівської сільської ради до приватного підприємства "Галицькі аграрні інвестиції", третя особа - управління Держкомзему у Бережанському районі, про визнання недійсним договору оренди та зобов'язання вчинити дії (за участю представників: Генеральної прокуратури України - Г. М. М.; Міністерства юстиції України - С. О. В.; приватного підприємства "Галицькі аграрні інвестиції" - М. С. В., Н. О. М.), встановила:

У серпні 2012 року прокурор Бережанського району Тернопільської області звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовом в інтересах держави в особі Мечищівської сільської ради до приватного підприємства "Галицькі аграрні інвестиції" (далі - Підприємство), третя особа - управління Держкомзему у Бережанському районі, про визнання недійсним договору оренди, зобов'язання повернути земельну ділянку у землі запасу Мечищівської сільської ради Бережанського району Тернопільської області.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що при проведенні перевірки прокуратурою Бережанського району виявлено порушення, а саме: всупереч вимог ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) та рішенню сесії Тернопільської обласної ради від 1 червня 2011 року N 1186 "Про затвердження тимчасового порядку проведення конкурсів з набуття на конкурентних засадах права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Тернопільської області у 2011 році" Мечищівською сільською радою було передано Підприємству на умовах оренди земельну ділянку площею 100 га, розташовану на території Мечищівської сільської ради в межах населеного пункту, без проведення земельних торгів, без проекту землеустрою на цю земельну ділянку. У зв'язку з наведеним прокурор просив суд визнати договір оренди від 25 червня 2011 року N 9 недійсним та повернути земельну ділянку у землі запасу Мечищівської сільської ради.

Опрос