Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении имущественного и морального ущерба

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 04.06.2014 № 6-49цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 червня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Страховий капітал" про відшкодування майнової та моральної шкоди, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 6 листопада 2013 року, встановила:

У грудні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з указаною позовною заявою, посилаючись на те, що 25 квітня 2012 року за участю автомобілів "Порше", який належить йому та яким він керував, і "Рено", яким керував ОСОБА_2, сталася дорожньо-транспортна пригода (далі - ДТП), у зв'язку із чим належний йому автомобіль отримав механічні пошкодження.

Цивільно-правова відповідальність ОСОБА_2 застрахована в приватному акціонерному товаристві "Страхова компанія "Страховий капітал" (далі - ПАТ "СК "Страховий капітал").

Вважаючи, що ДТП сталася з вини ОСОБА_2, і посилаючись на те, що вартість ремонтно-відновлювальних робіт становить 36200 грн. 24 коп., позивач просив стягнути на свою користь із ПАТ "СК "Страховий капітал" вартість відновлювального ремонту в розмірі 18100 грн. 12 коп. та на відшкодування моральної шкоди 2 тис. грн., а із ОСОБА_2 - на відшкодування шкоди у вигляді втрати товарної вартості транспортного засобу 18100 грн. 12 коп.

Рішенням Подільського районного суду м. Києва від 27 травня 2013 року позов ОСОБА_1 задоволено частково: ухвалено стягнути на його користь із ПАТ "СК "Страховий капітал" на відшкодування майнової шкоди 18100 грн. 12 коп. і витрати, пов'язані з проведенням експертизи, у розмірі 250 грн.; у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

Опрос