Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора аренды земельного участка недействительным и возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 14.05.2014 № 6-48цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 травня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до дочірнього підприємства "Ілліч-Агро Донбас" публічного акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та зобов'язання повернути земельну ділянку, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 8 серпня 2013 року, встановила:

У березні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що на підставі державного акта на право власності йому належить земельна ділянка площею S_1, яка розташована на території Республіканської сільської ради Володарського району Донецької області.

20 грудня 2006 року він і дочірнє підприємство "Ілліч-Агро Донбас" публічного акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" (далі - ДП "Ілліч-Агро Донбас" ПАТ "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча") уклали договір оренди, згідно з яким передав дочірньому підприємству в користування вказану земельну ділянку.

Договір оренди земельної ділянки не містить усіх, передбачених статтею 15 Закону України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі" (далі - Закон України "Про оренду землі"), істотних умов, а саме в договорі не вказано:

якісні характеристики землі за її складом і видом угідь (ріллі, сіножаті, пасовища тощо);

нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

Опрос