Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным государственного акта на право собственности на земельный участок и отмене государственной регистрации права собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 14.05.2014 № 6-35цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 травня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Закарпатського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Закарпатської області в інтересах держави в особі інспекції сільського господарства в Закарпатській області до Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області, ОСОБА_1, третя особа - управління Державного земельного агентства в Тячівському районі Закарпатської області, про визнання незаконним рішення селищної ради, визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку, за заявою заступника Генерального прокурора України про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 червня 2013 року, встановила:

У листопаді 2012 року Закарпатський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Закарпатської області (далі - прокурор) звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи його тим, що рішенням Буштинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області (далі - Буштинська селищна рада) від 3 липня 2001 року припинено право постійного користування земельними ділянками, загальною площею 10,07 га дочірньому підприємству санаторно-оздоровчий комплекс "Тиса" (далі - ДП СОК "Тиса"), в тому числі земельними ділянками в смт Буштино та в урочищі "Тихий куток", які належали до земель оздоровчого призначення. Із цих земель рішенням Буштинської селищної ради від 7 вересня 2006 року НОМЕР_1 "Про передачу у власність земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 в смт Буштино ур. "Тихий куток" для ведення особистого селянського господарства" ОСОБА_1 було надано у власність земельну ділянку, розміром S_1, для ведення особистого селянського господарства.

Посилаючись на незаконність цього рішення, оскільки в установленому законом порядку рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки не приймалось, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки не складався, прокурор на підставі статей 20, 21, 118 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) просив визнати незаконним рішення Буштинської селищної ради від 7 вересня 2006 року НОМЕР_1 "Про передачу у власність земельної ділянки громадянину ОСОБА_1 в смт Буштино ур. "Тихий куток" для ведення особистого селянського господарства", визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, загальною площею S_2, у смт Буштино, урочище "Тихий куток", виданий ОСОБА_1, та скасувати державну реєстрацію цієї земельної ділянки.

Рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області від 28 лютого 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Закарпатської області від 4 квітня 2013 року, у задоволенні позову прокурора відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 червня 2013 року касаційну скаргу прокурора відхилено, рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 28 лютого 2013 року та ухвалу апеляційного суду Закарпатської області від 4 квітня 2013 року залишено без змін.

Опрос