Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении на работе, оплате вынужденного прогула и возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 23.04.2014 № 6-30цс14

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 квітня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М. (за участі: ОСОБА_1, його представника - ОСОБА_2, представника первинної профспілкової організації Вільної профспілки машиністів України моторвагонного депо Полтава державного підприємства "Південна залізниця" - ОСОБА_3 та представників державного підприємства "Південна залізниця" - ОСОБА_4, ОСОБА_5), розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства "Південна залізниця", треті особи: первинна профспілкова організація Вільної профспілки машиністів України моторвагонного депо Полтава державного підприємства "Південна залізниця", відокремлений підрозділ "Моторвагонне депо Полтава" державного підприємства "Південна залізниця", про поновлення на роботі, оплату вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди за заявами ОСОБА_1 та первинної профспілкової організації Вільної профспілки машиністів України моторвагонного депо Полтава державного підприємства "Південна залізниця" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 листопада 2013 року, встановила:

У серпні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду м. Полтави з позовом до державного підприємства "Південна залізниця" (далі - ДП "Південна залізниця"), треті особи: первинна профспілкова організація Вільної профспілки машиністів України моторвагонного депо Полтава ДП "Південна залізниця" (далі - первинна профспілкова організація ВПМУ моторвагонного депо Полтава ДП "Південна залізниця"), відокремлений підрозділ "Моторвагонне депо Полтава" ДП "Південна залізниця" (далі - ВП "Моторвагонне депо Полтава" ДП "Південна залізниця"), про поновлення на роботі та оплату вимушеного прогулу.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначав, що наказом відповідача від 7 липня 2012 року НОМЕР_1 його було звільнено з роботи на підставі пункту 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) у зв'язку з прогулом без поважних причин.

Посилаючись на вищезазначене, а також на те, що його звільнення відбулось без попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації ВПМУ моторвагонного депо Полтава ДП "Південна залізниця" та вищого виборного органу цієї професійної спілки - Вільної профспілки машиністів України, що суперечить вимогам частини третьої статті 252 КЗпП України, ОСОБА_1, доповнивши позовні вимоги, просив поновити його на роботі на посаді столяра ВП "Моторвагонне депо Полтава" ДП "Південна залізниця", стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу з 7 липня 2012 року до дня поновлення на роботі та відшкодувати завдану моральну шкоду в розмірі 10 тис. грн.

Опрос