Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договоров аренды земельных участков недействительными и обязательстве повернуть земельные участки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 19.02.2014 № 6-162ц13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 лютого 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Весна", третя особа - відділ Державного комітету по земельних ресурсах у Нікопольському районі Дніпропетровської області, про визнання договорів оренди земельних ділянок недійсними та зобов'язання повернути земельні ділянки, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Весна" про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 29 липня 2013 року, встановила:

У грудні 2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що на підставі державних актів на право приватної власності їй належать три земельні ділянки, одна з яких площею S_1 та дві по S_2, розташовані на території Павлопільської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області.

27 березня 2008 року вона та товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Весна" (далі - ТОВ "Агрофірма "Весна") уклали договори оренди НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, згідно з якими вона передала товариству в строкове платне користування вказані земельні ділянки.

Відділом Державного комітету по земельних ресурсах у Нікопольському районі Дніпропетровської області договори оренди НОМЕР_2 та НОМЕР_3 зареєстровані 18 травня 2011 року, а договір оренди НОМЕР_1 - 4 серпня 2011 року.

Вважаючи, що договори оренди землі є укладеними з моменту їх державної реєстрації, на момент якої у договорах була відсутня передбачена частиною першою статті 15 Закону України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі" (далі - Закон України "Про оренду землі") істотна умова, а саме умова передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки, ОСОБА_1 просила визнати договори оренди недійсними; зобов'язати відповідача повернути належні їй земельні ділянки у стані не гіршому порівняно з тим, у якому вони були передані в оренду; зобов'язати відділ Державного комітету по земельних ресурсах у Нікопольському районі Дніпропетровської області скасувати державну реєстрацію договорів оренди.

Опрос