Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности по кредитному договору

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 05.02.2014 № 6-160цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 5 лютого 2014 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Потильчака О. І., Сеніна Ю. Л., Фесенка Л. І., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, за заявою публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 вересня 2013 року, встановили:

У жовтні 2009 року акціонерний комерційний інноваційний банк "УкрСиббанк" (далі - АКІБ "УкрСиббанк" або Банк), правонаступником якого є публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк" (далі - ПАТ "УкрСиббанк"), звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 23 липня 2008 року між Банком і товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Династія" (далі - ТОВ "Торговий дім "Династія") укладено договір овердрафту, за умовами якого позичальник отримав кредит із лімітом 1 млн. 100 тис. грн. зі сплатою 30 % річних на строк до 3 серпня 2009 року. З метою забезпечення виконання зобов'язань 23 липня 2008 року між Банком і ОСОБА_1 та між Банком і ОСОБА_2 укладено окремі договори поруки.

Зазначав, що внаслідок невиконання ТОВ "Торговий дім "Династія" зобов'язань за договором овердрафту в ПАТ "УкрСиббанк" виникло право на стягнення з поручителів за договорами поруки - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - заборгованості в розмірі 1149311 грн. 87 коп., що складається з: заборгованості за кредитом у розмірі 814940 грн. 38 коп., заборгованості за відсотками в розмірі 244578 грн. 33 коп., пені за несвоєчасне виконання зобов'язання за кредитом у розмірі 89793 грн. 16 коп., пені за несвоєчасне погашення відсотків у розмірі 6106 грн. 66 коп.

Рішенням Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 22 грудня 2011 року в задоволенні позову ПАТ "УкрСиббанк" відмовлено.

Опрос