Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О растрате денежных средств в особо крупном размере путем злоупотребления служебным положением

Верховный Суд Украины, Судебная палата по уголовным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 23.01.2014 № 5-48кс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 січня 2014 року

Судова палата у кримінальних справах Верховного Суду України у складі: головуючого заступника Голови Верховного Суду України - секретаря Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України - Редьки А. І., суддів: Кліменко М. Р. (доповідача), Вус С. М., Глоса Л. Ф., Гошовської Т. В., Гриціва М. І., Заголдного В. В., Ковтюк Є. І., Косарєва В. І., Пивовара В. Ф., Пошви Б. М., Скотаря А. М., Таран Т. С., Школярова В. Ф., за участю: начальника управління участі прокурорів Генеральної прокуратури України у перегляді судових рішень у кримінальних справах К. М. В., захисників: ОСОБА 1, ОСОБА 2, розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу щодо ОСОБА 3 за заявою засудженої ОСОБА 3 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 липня 2013 року, установила:

Вироком Солом'янського районного суду м. Києва від 12 жовтня 2012 року ОСОБА 3, ІНФОРМАЦІЯ 1 року народження, таку, що судимості не має, засуджено за частиною п'ятою статті 191 Кримінального кодексу України (далі - КК) із застосуванням статті 69 КК на п'ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки без конфіскації майна; за частиною першою статті 366 КК до штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вісімсот п'ятдесят грн.) з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на два роки шість місяців. На підставі статті 70 КК за сукупністю цих злочинів шляхом поглинення менш сурового покарання більш суворим ОСОБА 3 визначено остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк п'ять років з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки без конфіскації майна і на підставі статті 75 КК її звільнено від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком три роки з покладенням на неї обов'язків, передбачених пунктами 2 - 4 частини першої статті 76 КК України: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти цей орган про зміну місця проживання та періодично з'являтися для реєстрації.

ОСОБА 3 визнано винуватою у тому, що вона як директор комунального підприємства (далі - КП) "ІНФОРМАЦІЯ 2" за попередньою змовою з особою, справа щодо якої виділена в окреме провадження у зв'язку з розшуком (далі - іншою особою), відповідно до їх спільного злочинного умислу, 30 квітня 2010 року, не ставлячи підлеглого бухгалтера про свої наміри, дала йому вказівку про перерахування коштів КП "ІНФОРМАЦІЯ 2" на банківські рахунки двох господарських товариств за нібито виконані ними певні роботи, і таким способом шляхом зловживання службовим становищем розтратила кошти КП "ІНФОРМАЦІЯ 2" на суму 2464000 грн., що є особливо великим розміром, та для приховання розтрати склала завідомо неправдиві офіційні документи.

Апеляційний суд міста Києва вироком від 28 лютого 2013 року скасував вирок Солом'янського районного суду м. Києва від 12 жовтня 2012 року в частині звільнення ОСОБА 3 від відбування покарання на підставі статті 75 КК, і постановив новий вирок, яким засудив її за частиною п'ятою статті 191 КК із застосуванням статті 69 КК на п'ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки з конфіскацією майна; за частиною першою статті 366 КК - до штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на два роки шість місяців, і на підставі статті 70 КК за сукупністю цих злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно визначив ОСОБА 3 покарання у виді позбавлення волі на п'ять років з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки з конфіскацією майна. У решті вирок суду першої інстанції залишив без зміни.

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалою від 16 липня 2013 року змінила вирок апеляційного суду міста Києва від 28 лютого 2013 року щодо ОСОБА 3 і пом'якшила призначене їй основне покарання за частиною п'ятою статті 191 КК із застосуванням статті 69 КК до двох років шести місяців позбавлення волі та на підставі статті 70 КК за сукупністю злочинів, передбачених частиною п'ятою статті 191 та частиною першою статті 366 КК України в редакції Закону України від 11 червня 2009 року, визначила остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк два роки шість місяців з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на три роки з конфіскацією майна.

Опрос