Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании публичных торгов недействительными, признании соглашений по продаже помещений общежития на публичных торгах ничтожными и признании протоколов и актов проведения публичных торгов недействительными

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 15.01.2014 № 6-148цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 січня 2014 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Патрюка М. В., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до спеціалізованого державного підприємства "Укрспец'юст", Головного управління юстиції у Миколаївській області, підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області, товариства з обмеженою відповідальністю "Ніконджитбудсервіс", ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання прилюдних торгів недійсними, визнання угод із продажу приміщень гуртожитку на прилюдних торгах нікчемними та визнання протоколів і актів проведення прилюдних торгів недійсними, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних кримінальних справ від 11 вересня 2013 року, встановила:

У жовтні 2006 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до спеціалізованого державного підприємства "Укрспец'юст" (далі - СДП "Укрспец'юст"), Головного управління юстиції у Миколаївській області, підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області, товариства з обмеженою відповідальністю "Ніконджитбудсервіс" (далі - ТОВ "Ніконджитбудсервіс"), ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, який неодноразово уточнювали, і просили визнати недійсними прилюдні торги від 7 жовтня 2005 року з реалізації приміщень гуртожитку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, визнати нікчемними угоди з продажу цих приміщень на прилюдних торгах і визнати недійсними протоколи та акти проведення прилюдних торгів від 7 жовтня 2005 року.

В обґрунтування зазначали, що вони понад десять років мешкають у будинку за АДРЕСА_1, який має статус гуртожитку та належить на праві власності ТОВ "Ніконджитбудсервіс". Підставою для вселення до гуртожитку стало їхнє перебування у трудових відносинах із Миколаївським заводом конденсаторів. 7 жовтня 2005 року в порядку виконання рішення господарського суду Миколаївської області про стягнення з ТОВ "Ніконджитбудсервіс" боргу були проведені прилюдні торги з реалізації майна, належного товариству, - житлових та нежитлових приміщень спірного гуртожитку.

Посилаючись на те, що організація та порядок проведення торгів здійснені з порушеннями, а також порушені їхні житлові права як мешканців гуртожитку, позивачі просили позов задовольнити.

Справа розглядалася судами неодноразово.

Останнім рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 18 травня 2011 року позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 задоволено частково: визнано недійсними прилюдні торги з продажу частин приміщення гуртожитку, що розташований за АДРЕСА_1, у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Опрос