Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении возвращения несовершеннолетнего ребенка в Республику Кипр

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 25.12.2013 № 6-117цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 грудня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Онопенка В. В., Романюка Я. М., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Патрюка М. В., Сімоненко В. М. (за участю ОСОБА_1 та її представника - ОСОБА_2), розглянувши в судовому засіданні справу за позовом Головного управління юстиції у Донецькій області в інтересах ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про забезпечення повернення неповнолітньої дитини до Республіки Кіпр, за заявою ОСОБА_1 про перегляд рішення колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 грудня 2012 року, встановила:

У червні 2012 року Головне управління юстиції у Донецькій області звернулось до Ворошиловського районного суду м. Донецька з позовом в інтересах громадянина Республіки Кіпр ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про забезпечення повернення неповнолітнього ОСОБА_4, 2009 року народження, до місця його постійного проживання до моменту незаконного переміщення та утримання, тобто до Республіки Кіпр.

В обґрунтування позовних вимог зазначало, що в громадянина Республіки Кіпр ОСОБА_3 та громадянки України ОСОБА_1, які перебували в зареєстрованому шлюбі, інформація_1 народився син - ОСОБА_4, який з дня народження постійно проживав у Республіці Кіпр. 18 лютого 2012 року відповідачка разом із дитиною без усної чи письмової згоди батька виїхала з Республіки Кіпр до України, після чого сина до Республіки Кіпр не повернула й утримує його за АДРЕСА_1, Україна. Таким чином ОСОБА_1 неправомірно перемістила та змінила постійне місце проживання неповнолітньої дитини без урахування інтересів батька - громадянина Республіки Кіпр ОСОБА_3.

20 лютого 2012 року батько дитини відповідно до Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року (далі - Конвенція), яка набула чинності для України з 1 вересня 2006 року, а у відносинах між Україною та Республікою Кіпр - з 1 лютого 2007 року, звернувся до Міністерства юстиції України із заявою про повернення дитини.

Посилаючись на те, що ОСОБА_1 відмовилася добровільно повернути дитину до місця її постійного проживання в Республіці Кіпр, просило: визнати незаконним переміщення та утримання ОСОБА_1 на території України неповнолітньої дитини - ОСОБА_4; повернути його до місця постійного проживання в Руспубліці Кіпр за АДРЕСА_2; у разі невиконання рішення в добровільному порядку зобов'язати відповідачку передати неповнолітнього ОСОБА_4 батьку, ОСОБА_3 для забезпечення повернення дитини до Республіки Кіпр; винести рішення в цій справі протягом шести тижнів від дня отримання позовної заяви та допустити негайне його виконання в частині повернення дитини до Республіки Кіпр.

Опрос