Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании имущественных прав и исключении стороны из договора

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 11.12.2013 № 6-133цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 грудня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., Онопенка В. В., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Гуменюка В. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБИ_1 до ОСОБИ_2, треті особи - ОСОБА_3, закрите акціонерне товариство "Трест Київміськбуд-1", відкрите акціонерне товариство "Банк "Столиця", відкрите акціонерне товариство "Комерційний банк "Хрещатик" в особі Київської регіональної філії відкритого акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик", про визнання майнових прав та виключення сторони з договору, за заявою ОСОБИ_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24 квітня 2013 року, встановила:

У листопаді 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБИ_2, треті особи: ОСОБА_3, закрите акціонерне товариство "Трест Київміськбуд-1" (далі - ЗАТ "Трест Київміськбуд-1"), товариство з обмеженою відповідальністю "Комерційний банк "Столиця", правонаступником якого є відкрите акціонерне товариство "Банк "Столиця" (далі - ВАТ "Банк "Столиця"), відкрите акціонерне товариство "Комерційний банк "Хрещатик" в особі Київської регіональної філії відкритого акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик" (далі - Київська РФ ВАТ "КБ "Хрещатик"), про визнання майнових прав та виключення сторони з договору.

Позов мотивувала тим, що 11 квітня 2005 року між ЗАТ "Трест Київміськбуд-1" як забудовником, ВАТ "Банк "Столиця" як управителем і ОСОБОЮ_2, ОСОБОЮ_1 як учасниками укладено договір інвестування в нерухомість та управління майном НОМЕР_1 (далі - договір інвестування), за яким забудовник зобов'язався своїми силами й засобами збудувати, ввести в експлуатацію та передати об'єкт інвестування учасникам: ОСОБІ_2 у розмірі A частин й ОСОБІ_1 у розмірі B частини, останні зобов'язались сплатити забудовнику грошові кошти за закріплений об'єкт інвестування та передати на період будівництва придбане майно в довірчу власність управителю. Управитель зобов'язався від свого імені та в інтересах учасників здійснювати управління майном, отриманим у довірчу власність. Об'єктом інвестування є група нежитлових приміщень НОМЕР_2 першого поверху житлового будинку за адресою: м. Київ, АДРЕСА_1, загальною площею С кв. м.

Опрос