Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О выделении имущества из совместной долевой собственности и признании права собственности на это имущество

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 04.12.2013 № 6-130цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 грудня 2013 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Потильчака О. І., Сеніна Ю. Л., Сімоненко В. М., Шицького І. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю "Зодіак", треті особи - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області, комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації у м. Донецьку", про виділ майна зі спільної часткової власності та визнання права власності на це майно, за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Зодіак" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 лютого 2013 року, встановили:

У лютому 2012 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Зодіак" (далі - ТОВ "Зодіак"), треті особи: Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області, комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації у м. Донецьку" (далі - КП БТІ), про визнання права власності на приміщення магазину.

Свої вимоги мотивували тим, що їм та ТОВ "Зодіак" на праві спільної часткової власності належить нежитлове приміщення магазину літ. А-5 загальною площею 372,0 кв. м, яке розташоване АДРЕСА_1. ОСОБА_1 є власницею S_1 частин приміщення магазину, ОСОБА_2 - власником S_2 цього приміщення, тобто їм належить S_3 частин приміщення магазину, решта - належить ТОВ "Зодіак".

Зазначали, що в січні 2010 року ними здійснено самочинне перепланування будівлі магазину з демонтажем і влаштуванням перегородок, у тому числі капітальних; змінено площу та конфігурацію внутрішніх приміщень, які їм належать, а також зменшено загальну площу магазину на 42,4 кв. м і влаштовано окремий вхід у приміщення НОМЕР_1 та НОМЕР_2, що відображено й зафіксовано КП БТІ у технічному паспорті станом на 8 грудня 2011 року.

Посилаючись на те, що згідно з експертним дослідженням спеціаліста будівельно-технічної спеціалізації від 28 грудня 2011 року НОМЕР_3 спірне приміщення магазину може бути поділено між співвласниками в натурі, позивачі просили суд позов задовольнити.

Рішенням Ворошиловського районного суду м. Донецька від 9 жовтня 2012 року позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 задоволено. Припинено право спільної часткової власності на S_3 частин приміщення магазину площею 372 кв. м, що знаходиться АДРЕСА_1. Виділено в натурі приміщення магазину НОМЕР_4 площею 158,3 кв. м, що розташоване за вищезазначеною адресою, в окремий об'єкт нерухомості. Визнано за ОСОБА_1 право власності на S_4 частин приміщень магазину НОМЕР_4, за ОСОБА_2 - право власності на S_5 частин приміщення цього магазину. Визнано за ТОВ "Зодіак" право власності на приміщення магазину НОМЕР_1, що знаходиться АДРЕСА_1. Стягнуто з ТОВ "Зодіак" матеріальну компенсацію вартості 9,1 кв. м у розмірі 230440 грн., що не можуть бути виділені в натурі та надані у власність позивачам. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

Опрос