Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О выселении из служебного жилого помещения

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 13.11.2013 № 6-115цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 13 листопада 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом квартирно-експлуатаційного відділу м. Черкас до ОСОБА_1 про виселення зі службового жилого приміщення, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 15 травня 2013 року, встановила:

У червні 2012 року квартирно-експлуатаційний відділ м. Черкас (далі - КЕВ м. Черкас) звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що відповідач ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині А 4527 у м. Золотоноші Черкаської області й був забезпечений службовим житлом, а саме квартирою НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1. У червні 2011 року військову частину А 4527 було розформовано. Наказом командира військової частини А 4527 від 16 серпня 2011 року НОМЕР_2 відповідач вибув до нового місця служби - м. Харкова і його було виключено зі списків особового складу частини. Квартира НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1 перебуває на оперативному обліку КЕВ м. Черкас і використовується як службове житло для проживання військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей. КЕВ м. Черкас є складовою частиною Збройних Сил України й підпорядкований Міністерству оборони України.

Посилаючись на те, що в добровільному порядку звільнити службове жиле приміщення ОСОБА_1 не бажає, КЕВ м. Черкас, посилаючись на статтю 124 Житлового кодексу України (далі - ЖК України), постанову Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року N 1081 "Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями" і наказ Міністра оборони України від 30 листопада 2011 року N 737 "Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями", просив суд виселити ОСОБА_1 разом із членами його сім'ї зі службової квартири НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.

Рішенням Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 22 лютого 2013 року в задоволенні позову відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Черкаської області від 11 квітня 2013 року рішення Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 22 лютого 2013 року скасовано й ухвалено нове рішення, яким позовні вимоги КЕВ м. Черкас задоволено. Виселено ОСОБА_1 разом із членами його сім'ї: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 - зі службового приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, без надання іншого жилого приміщення.

Опрос