Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об изменении формулировки причин увольнения, взыскании выходного пособия и среднего заработка за время задержки расчета при увольнении

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 20.11.2013 № 6-114цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 листопада 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", третя особа - тимчасовий адміністратор публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" ОСОБА_2, про зміну формулювання причин звільнення, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, за заявою ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18 липня 2013 року, встановила:

У березні 2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" (далі - ПАТ "КБ "Надра") про зміну формулювання причин звільнення, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Зазначала, що працювала у відповідача на посаді виконуючого обов'язки начальника відділу навчання обслуговування клієнтів центру професійного навчання управління розвитку персоналу департаменту управління персоналом ПАТ "КБ "Надра". Відповідач порушував установлені законом строки виплати заробітної плати, не здійснював облік роботи в надурочний час, не оплачував її, вимагав звільнення персоналу з роботи за власним бажанням, мотивуючи це потребою у скороченні чисельності працівників. У зв'язку з порушенням відповідачем законодавства про працю вона (ОСОБА_1) 13 лютого 2009 року подала заяву про звільнення за власним бажанням на підставі ч. 3 ст. 38 КЗпП України. Проте наказом від 13 лютого 2009 року НОМЕР_1 її було звільнено з роботи за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України без зазначення підстав звільнення, на які вона посилалась у заяві.

Опрос