Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении имущественного и морального ущерба, нанесенного в результате дорожно-транспортного происшествия

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 06.11.2013 № 6-108цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 листопада 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Онопенка В. В., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_3 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24 грудня 2012 року в справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, акціонерного товариства закритого типу "Торговий дім Астрон", третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Східноукраїнська транспортна компанія", про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, встановила:

У лютому 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до ОСОБА_3 і акціонерного товариства закритого типу "Торговий дім Астрон" (далі - АТ "Торговий дім Астрон"), третя особа: товариство з обмеженою відповідальністю "Східноукраїнська транспортна компанія" (далі - ТОВ "Східноукраїнська транспортна компанія") про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Свій позов обґрунтовували тим, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 21 квітня 2002 року за участю автомобіля "Mersedes-320" під керуванням ОСОБА_2 в якому як пасажир знаходився ОСОБА_1, та автомобіля "Mersedes-230", яким керував ОСОБА_3, їм завдана моральна та матеріальна шкода.

Враховуючи, що ОСОБА_3 керував автомобілем, який належить на праві власності АТ "Торговий дім Астрон", з яким він перебував у трудових відносинах, позивачі, уточнивши позовні вимоги, просили суд стягнути з обох відповідачів у солідарному порядку на користь ОСОБА_1 у відшкодування майнової шкоди, завданої пошкодженням автомобіля - 126 тис. 674 грн. 58 коп. та на користь ОСОБА_1 і ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди - по 2, 5 млн. грн. кожному.

Рішенням Ленінського районного суду м. Луганська від 14 липня 2011 року позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_3 і АТ "Торговий дім Астрон" в рівних частинах на користь ОСОБА_1 у відшкодування майнової шкоди 126674 грн. 58 коп. та з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 і ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди по 250 тис. грн. кожному.

Рішенням апеляційного суду Луганської області від 2 листопада 2011 року рішення Ленінського районного суду м. Луганська від 14 липня 2011 року скасовано. Відмовлено ОСОБА_1 в задоволенні позову до ОСОБА_3, АТ "Торговий дім Астрон" про відшкодування майнової шкоди. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 у відшкодування моральної шкоди 80 тис. грн. і на користь ОСОБА_2 - 50 тис. грн.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 вересня 2012 року рішення апеляційного суду Луганської області від 2 листопада 2011 року скасовано в частині відшкодування моральної шкоди, справу передано на новий розгляд до апеляційного суду Луганської області, в частині відшкодування майнової шкоди - залишено без змін.

Опрос