Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возвращении безосновательно полученных денежных средств

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.10.2013 № 6-88цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 жовтня 2013 року

Судові палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Балюка М. І., Барбари В. П., Берднік І. С., Григор'євої Л. І., Ємця А. А., Жайворонок Т. Є., Колесника П. І., Лященко Н. П., Патрюка М. В., Потильчака О. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., Гуля В. С., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Шицького І. Б., розглянувши на спільному засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - ОСОБА_3, ОСОБА_4, громадська організація садове товариство "Українська земля", про повернення безпідставно отриманих коштів, за заявою ОСОБА_2 про перегляд рішення колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 квітня 2013 року, встановили:

У червні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що 31 травня 2006 року він та ОСОБА_3 передали ОСОБА_2 1 млн. 600 тис. доларів США, а саме кожний по 800 тис. доларів США, у розрахунок за придбання на майбутнє земельних ділянок у кількості 134 шт., які знаходяться на території громадської організації садового товариства "Українська земля" (далі - ГО СТ "Українська земля"). У зв'язку із цим відповідач надав йому розписку про отримання грошових коштів і зобов'язався повернути вказану суму до оформлення ОСОБА_4 довіреностей для купівлі-продажу зазначених земельних ділянок.

У подальшому ОСОБА_4 відмовився видавати довіреність, договір купівлі-продажу земельних ділянок, які знаходяться на території ГО СТ "Українська земля", укладений не був, проте ОСОБА_2 кошти не повернув.

Вважаючи, що кошти, отримані відповідачем, є майном, набутим без достатньої правової підстави, позивач просив на підставі статті 1212 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) стягнути з відповідача на свою користь 800 тис. доларів США, що еквівалентно 6 млн. 378 тис. грн.

Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 15 травня 2012 року, залишеним без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 10 жовтня 2012 року, у задоволенні позову відмовлено.

Рішенням колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 квітня 2013 року зазначені судові рішення скасовано й ухвалено нове рішення, яким позов задоволено: стягнуто з відповідача на користь позивача 6 млн. 378 тис. 800 грн.

У заяві ОСОБА_2 про перегляд рішення колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 квітня 2013 року порушується питання про скасування ухваленого судом касаційної інстанції рішення й залишення в силі рішення суду першої інстанції з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 355 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), - неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, а саме частини першої статті 1212 ЦК України, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос