Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании суммы задолженности

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.10.2013 № 6-77цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 2 жовтня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л. (за участю представника товариства з обмеженою відповідальністю "Укргаз" - ОСОБА_2), розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Укргаз" про перегляд ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24 квітня 2012 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Укргаз" до ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості, встановила:

У вересні 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю "Укргаз" (далі - ТОВ "Укргаз") звернулось до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що 25 січня 2008 року між ним та ОСОБА_1 укладено договір про участь у будівництві об'єкта нерухомості, за умовами якого остання зобов'язувалась повністю оплатити вартість лота та вартість додаткових матеріалів і пред'явити лот облігацій до погашення забудовнику ТОВ "Укргаз", а ТОВ "Укргаз" зобов'язувалось збудувати й передати ОСОБА_1 об'єкт будівництва - квартиру НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1.

Посилаючись на те, що за результатами обмірів бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) фактична загальна площа об'єкта будівництва виявилась більшою, ніж запланована, на 8,09 кв. м, а ОСОБА_1 додатково облігації не придбала, чим неналежно виконала умови договору, позивач, посилаючись на статті 526, 625 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), просив суд стягнути з відповідачки 74687 грн. 54 коп. у рахунок сплати суми боргу з урахуванням індексу інфляції та трьох процентів річних.

Заочним рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17 листопада 2011 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 74687 (сімдесят чотири тисячі шістсот вісімдесят сім) грн. 54 коп. у рахунок сплати суми боргу з урахуванням індексу інфляції та трьох процентів річних. Вирішено питання розподілу судових витрат.

Опрос