Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными доверенности и договоров купли-продажи квартиры

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 18.09.2013 № 6-95цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 вересня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Онопенка В. В., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Лященко Н. П., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБИ_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 квітня 2013 року у справі за позовом ОСОБИ_2 до ОСОБИ_3, ОСОБИ_4, ОСОБИ_5, ОСОБИ_6, треті особи - приватний нотаріус Бердянського міського нотаріального округу ОСОБА_7, Бердянська державна нотаріальна контора, про визнання недійсними довіреності та договорів купівлі-продажу квартири, встановила:

У червні 2008 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБИ_3, ОСОБИ_4, ОСОБИ_5, ОСОБИ_6, треті особи: приватний нотаріус Бердянського міського нотаріального округу ОСОБИ_7, Бердянська державна нотаріальна контора, про визнання недійсними довіреності та договорів купівлі-продажу квартири: укладеного 17 лютого 2006 року між ОСОБОЮ_3, який діяв на підставі довіреності від 10 лютого 2006 року від імені ОСОБИ_8, і ОСОБОЮ_4; укладеного 10 березня 2006 року між ОСОБОЮ_4 і ОСОБОЮ_5.; укладеного 23 березня 2006 року між ОСОБОЮ_5 і ОСОБОЮ_6.

Позивачка зазначала, що її братові, ОСОБІ_8, на праві приватної власності належала квартира НОМЕР_1 у будинку НОМЕР_2 по АДРЕСІ_1. ІНФОРМАЦІЯ_1 її брат помер. 10 лютого 2006 року від імені її брата в нотаріальній конторі на ім'я ОСОБИ_3 була оформлена довіреність на право продажу вказаної квартири, яка останнім 17 лютого 2006 року була продана ОСОБІ_4. У подальшому спірна квартира двічі продавалась. Через зазначені перешкоди вона (ОСОБА_2) була позбавлена можливості прийняти спадщину за законом після смерті брата.

Указуючи на те, що довіреність на продаж квартири та договори купівлі-продажу від імені її брата укладені після його смерті, у зв'язку із чим 28 вересня 2006 року прокурором м. Бердянська за фактом шахрайства, підроблення та використання підроблених документів порушено кримінальну справу, ОСОБА_2 просила суд визнати недійсними довіреність і договори купівлі-продажу квартири.

Опрос