Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании государственного акта на право собственности на земельный участок недействительным, отмене государственной регистрации права собственности на земельный участок

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 18.09.2013 № 6-92цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 вересня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Патрюка М. В., Гуменюка В. І., Григор'євої Л. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву заступника Генерального прокурора України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 жовтня 2012 року у справі за позовом Бердянського природоохоронного міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Бердянської міської ради до ОСОБА_1, третя особа - державне підприємство "Центр державного земельного кадастру", про визнання державного акта на право власності на земельну ділянку недійсним, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення її, встановила:

У листопаді 2011 року Бердянський природоохоронний міжрайонний прокурор Запорізької області звернувся до суду із заявою в інтересах держави в особі Бердянської міської ради до ОСОБА_1, третя особа - державне підприємство "Центр державного земельного кадастру", про визнання державного акта на право власності на земельну ділянку недійсним, скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку та повернення її. Прокурор зазначав, що рішенням Бердянської міської ради від 29 жовтня 2009 року члену обслуговуючого садівничого кооперативу "Гроно" (далі - ОСК "Гроно") ОСОБА_1 передано у приватну власність земельну ділянку для ведення садівництва площею 0,0598 га, яка перебувала у користуванні ОСОБА_1 та розташована в ОСК "Гроно". На підставі цього рішення ОСОБА_1 в листопаді 2009 року отримала державний акт на право приватної власності на земельну ділянку. Посилаючись на те, що зазначена земельна ділянка у встановленому законом порядку ОСК "Гроно" не надавалася, а сама ОСОБА_1 членом ОСК "Гроно" не є, що в подальшому було визнано Бердянською міською радою, яка 30 грудня 2010 року за протестом прокурора скасувала своє рішення про передачу спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_1, прокурор просив визнати виданий ОСОБА_1 державний акт на право власності на земельну ділянку недійсним, скасувати державну реєстрацію права власності на зазначену земельну ділянку за ОСОБА_1 та зобов'язати ОСОБА_1 повернути земельну ділянку Бердянській міській раді.

Рішенням Бердянського міськрайонного суду від 22 березня 2012 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 10 липня 2012 року, у позові відмовлено.

Опрос