Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании публичных торгов, соглашений по продаже помещений общежития на публичных торгах и протоколов и актов проведения публичных торгов недействительными

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 18.09.2013 № 6-76цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 вересня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Онопенка В. В., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 березня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до спеціалізованого державного підприємства "Укрспец'юст", Головного управління юстиції у Миколаївській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області, товариства з обмеженою відповідальністю "Ніконджитбудсервіс", ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, третя особа - ОСОБА_11, про визнання прилюдних торгів, угод із продажу приміщень гуртожитку на прилюдних торгах та протоколів і актів проведення прилюдних торгів недійсними, встановила:

У квітні 2005 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до спеціалізованого державного підприємства "Укрспец'юст" (далі - СПД "Укрспец'юст"), Головного управління юстиції у Миколаївській області (далі - Управління юстиції), управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Миколаївській області (далі - Виконавча служба), товариства з обмеженою відповідальністю "Ніконджитбудсервіс" (далі - ТОВ "Ніконджитбудсервіс"), ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, третя особа - ОСОБА_11, про визнання прилюдних торгів від 29 жовтня 2004 року, угод із продажу на прилюдних торгах приміщень гуртожитку, що розташований АДРЕСА_1, та протоколів і актів проведення прилюдних торгів недійсними.

В обґрунтування своїх вимог позивачі посилались на те, що організація та порядок проведення торгів здійснені з порушенням чинного законодавства, що призвело до порушення їхніх житлових прав як мешканців гуртожитку на користування житловими кімнатами й приміщеннями загального користування.

Справа переглядалась судами неодноразово.

Останнім рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 6 червня 2012 року позов задоволено частково: визнано публічні торги з продажу частин приміщень гуртожитку, що розташований АДРЕСА_1, які відбулись 29 жовтня 2004 року, та складені за результатами їх проведення акти проведення прилюдних торгів недійсними; вирішено питання про оплату судових витрат; у частині позовних вимог про визнання недійсними протоколів прилюдних торгів відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Миколаївської області від 19 лютого 2013 року рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 6 червня 2012 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 відмовлено.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14 березня 2013 року відмовлено ОСОБА_2, ОСОБА_1 у відкритті касаційного провадження у справі за їхнім позовом до СПД "Укрспец'юст", Управління юстиції, Виконавчої служби, ТОВ "Ніконджитбудсервіс", ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 про визнання прилюдних торгів від 29 жовтня 2004 року, угод з продажу на прилюдних торгах приміщень гуртожитку, що розташований АДРЕСА_1, та протоколів і актів проведення прилюдних торгів недійсними.

Опрос