Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании имущества общей совместной собственностью супругов

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 11.09.2013 № 6-56цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 вересня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Онопенка В. В., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Лященко Н. П., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБИ_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 січня 2013 року у справі за позовом ОСОБИ_2 до ОСОБИ_1 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, за зустрічним позовом ОСОБИ_1 до ОСОБИ_2 про визнання майна особистою приватною власністю, встановила:

У липні 2012 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБИ_1 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя.

Свій позов ОСОБА_2 мотивував тим, що з 20 жовтня 1989 року до 1 лютого 2012 року він перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБОЮ_1. За час шлюбу подружжя набуло майно: S частину житлового будинку з відповідною частиною господарчих будівель по АДРЕСІ_1; нежитлову будівлю - магазин з кафе-баром "Жемчужина" по АДРЕСІ_2; земельну ділянку площею A га для ведення особистого селянського господарства та земельну ділянку площею B га для житлової забудови і громадського призначення (комерційного використання), які розташовані на АДРЕСІ_2 та були оформлені на ім'я ОСОБИ_1.

Ураховуючи викладене, позивач просив суд визнати вказане майно спільною сумісною власністю подружжя.

У серпні 2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зустрічним позовом до ОСОБИ_2 про визнання майна особистою приватною власністю.

Опрос