Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании частично недействительным договора ипотеки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 04.09.2013 № 6-51цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 вересня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Лященко Н. П., Романюка Я. М., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_9 про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 20 липня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_9 до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ", товариства з обмеженою відповідальністю "Роммакс" про визнання частково недійсним договору іпотеки та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У вересні 2011 року ОСОБА_9 звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ" (далі - ПАТ "АКБ "Київ"), товариства з обмеженою відповідальністю "Роммакс" (далі - ТОВ "Роммакс") про визнання частково недійсним договору іпотеки та зобов'язання вчинити дії.

Зазначав, що 12 жовтня 2005 року між ним (інвестор), товариством з обмеженою відповідальністю "Капіталоінвест" (далі - ТОВ "Капіталоінвест") та акціонерним комерційним банком "Київ" (далі - АКБ "Київ"), правонаступником якого є ПАТ "АКБ "Київ", було укладено інвестиційну угоду (далі - Інвестиційна угода), за якою: інвестор зобов'язався здійснити фінансування капітальних вкладень (інвестування) у житло, що будується за адресою: АДРЕСА_1; АКБ "Київ" за дорученням ТОВ "Капіталоінвест" зобов'язався залучити від імені та в інтересах ТОВ "Капіталоінвест" кошти інвестора й акумулювати їх на рахунках АКБ "Київ" для здійснення операцій, пов'язаних із фінансуванням капітальних вкладень у житлове будівництво; ТОВ "Капіталоінвест" зобов'язалося після введення будинку в експлуатацію за умови інвестування 100-відсоткової вартості об'єкта інвестування передати його інвестору.

На виконання Інвестиційної угоди ним сплачені кошти за об'єкт інвестування в повному обсязі, а саме 783118 грн., про що 23 червня 2006 року він одержав довідку від ТОВ "Капіталоінвест" та АКБ "Київ".

Опрос