Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании процентов по договору банковского вклада

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 04.09.2013 № 6-67цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 вересня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 січня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" про стягнення процентів за договором банківського вкладу, встановила:

У серпні 2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" (далі - ПАТ КБ "ПриватБанк") про стягнення процентів за договором банківського вкладу.

Зазначала, що 18 листопада 2010 року між її чоловіком, ОСОБА_5 і ПАТ КБ "ПриватБанк" було укладено договір про депозитний вклад НОМЕР_1 (далі - договір банківського вкладу), за умовами якого банк прийняв від нього 25 тис. доларів США на строк 12 місяців - до 18 листопада 2011 року й зобов'язався виплатити йому вказану суму та 9 % річних на умовах і в порядку, установлених договором. Під час дії договору, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 помер. Після його смерті успадкувала належне ОСОБА_5 майно, у тому числі й указаний грошовий вклад. 6 червня 2011 року вона отримала свідоцтво про право на спадщину за законом. Неодноразово зверталася до ПАТ КБ "ПриватБанк" із заявами про одержання вкладу та встановлених договором процентів на суму вкладу. Проте відповідач виплатив їй лише суму вкладу та проценти на суму вкладу, які були нараховані на день смерті ОСОБА_5, у розмірі 92,46 доларів США. Посилаючись на те, що договір банківського вкладу не був припинений на день смерті спадкодавця, ОСОБА_1 просила стягнути з ПАТ КБ "ПриватБанк" проценти на суму банківського вкладу в розмірі 17287 гривень 24 копійки.

Рішенням Подільського районного суду м. Києва від 6 вересня 2012 року позов задоволено. Стягнуто з ПАТ КБ "ПриватБанк" на користь ОСОБА_1 проценти за договором банківського вкладу від 18 листопада 2010 року в розмірі 17287 гривень 24 копійки. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

Опрос