Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите прав потребителей, возмещении имущественного и морального ущерба

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.07.2013 № 6-42цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 липня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Онопенка В. В., Гуменюка В. І., Охрімчук Л. І., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., розглянувши на засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Ньюз Тревел", третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Академія туризму", про захист прав споживачів, відшкодування майнової та моральної шкоди, за заявою ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 грудня 2012 року, встановила:

У липні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою, посилаючись на те, що в липні 2011 року між ним та товариством з обмеженою відповідальністю "Ньюз Тревел" (далі - ТОВ "Ньюз Тревел") був укладений договір про надання туристичних послуг у формі туристичного ваучера, за умовами якого відповідач зобов'язався надати йому та його малолітньому сину, ОСОБА_2, туристичні послуги з подорожі до Республіки Кіпр у період з 9 серпня 2011 року до 20 серпня 2011 року, а саме: послуги з отримання візи для в'їзду до Республіки Кіпр, організації проживання в готелі "Atlantica Oasis" та перельоту. Зобов'язання за умовами цього договору з оплати туристичних послуг були виконані, згідно з квитанцією публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" від 19 липня 2011 року на виконання зазначеного договору кошти в сумі 17968 грн. 57 коп. перераховані на поточний рахунок відповідача.

Після прибуття до Республіки Кіпр 19 липня 2011 року він із сином були розміщені в готелі "Poseidonia", умови проживання, система харчування та інфраструктура якого не відповідали умовам обраного ним готелю. Так, вікна номера виходили на велику дорогу, що виключало відпочинок унаслідок шуму від руху автомобілів. Крім того, поблизу від готелю розташована автозаправна станція, пари бензину від якої та вихлопні гази, що утворювались від автотранспортних засобів, унеможливили провітрювання приміщення. Дитячий басейн у готелі "Poseidonia" дуже маленький і не обладнаний гірками, як це зроблено в готелі "Atlantica Oasis"; територія готелю дуже забруднена та на цій території відсутня організація розваг для дітей; доступ до мережі Інтернет, який потрібен йому у зв'язку з професійною діяльністю, у цьому готелі платний, на відміну від готелю "Atlantica Oasis". Унаслідок постійного шуму в кімнаті від руху транспорту, а також через нервовий стрес в нього погіршилося самопочуття, що стало причиною звернення 13 серпня 2011 року за медичною допомогою.

14 серпня 2011 року він із сином вимушені були переселитися до готелю "Atlantica Oasis".

Вважаючи, що в період з 9 серпня 2011 року до 14 серпня 2011 року відповідачем були порушені умови договору про надання туристичних послуг, посилаючись на положення законів України від 12 травня 1991 року N 1023-XII "Про захист прав споживачів" і від 15 вересня 1995 року N 324/95-ВР "Про туризм", позивач просив стягнути з ТОВ "Ньюз Тревел" на відшкодування майнової шкоди 9801 грн. 04 коп. і моральної шкоди 4 тис. грн.

Опрос