Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным государственного акта на право частной собственности на земельный участок, отмене его государственной регистрации и возвращении земельного участка

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 19.06.2013 № 6-57цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 19 червня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Гуменюка В. І., суддів: Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Сеніна Ю. Л., Романюка Я. М., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 жовтня 2012 року в справі за позовом Бердянського природоохоронного міжрайонного прокурора в інтересах Бердянської міської ради до ОСОБА_1, третя особа - управління земельних ресурсів у м. Бердянську, про визнання недійсним державного акта на право приватної власності на земельну ділянку, скасування його державної реєстрації та повернення земельної ділянки, встановила:

У жовтні 2011 року Бердянський природоохоронний міжрайонний прокурор в інтересах Бердянської міської ради звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що відповідно до рішення Бердянської міської ради від 29 жовтня 2009 року НОМЕР_1 ОСОБА_1 передано в приватну власність земельну ділянку площею S_1, яка розташована за адресою: м. Бердянськ, обслуговуючий садівничий кооператив "Гроно" (далі - ОСК "Гроно), для ведення садівництва в межах норм безоплатної приватизації. На підставі вищевказаного рішення 25 грудня 2009 року ОСОБА_1 отримав державний акт серії НОМЕР_2 на право власності на земельну ділянку. Однак земельну ділянку відповідач отримав неправомірно з порушенням установленого порядку її відведення та внаслідок незаконних дій посадових осіб, яких засуджено вироком суду. За протестом прокурора рішенням Бердянської міської ради від 30 грудня 2010 року НОМЕР_3 скасовано пункти 1.6 - 1.8, 1.15 - 1.102 рішення ради від 29 жовтня 2009 року НОМЕР_1 "Про передачу у власність земельних ділянок громадянам для ведення садівництва".

Прокурор просив визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий на ім'я відповідача, і скасувати запис про його реєстрацію, а земельну ділянку повернути Бердянській міській раді.

Опрос