Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании ипотечного договора частично недействительным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 15.05.2013 № 6-36цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 травня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 27 вересня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Екобуд", публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ", приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 про визнання іпотечного договору частково недійсним та зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

У жовтні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Екобуд" (далі - ТОВ "Екобуд"), публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ" (далі - ПАТ "АКБ "Київ"), приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 про визнання іпотечного договору частково недійсним та зобов'язання вчинити певні дії.

Зазначав, що 15 липня 2005 року між ним (замовник) і ТОВ "Екобуд" (підрядник) укладено договір будівельного підряду НОМЕР_1, за яким підрядник зобов'язався в порядку та на умовах, визначених цим договором, на свій ризик виконати за завданням замовника з використанням своїх матеріалів і устаткування роботи, указані в п. 1.1 цього договору, зокрема будівництво однокімнатної квартири N 20 загальною площею 62,32 кв. м на четвертому поверсі АДРЕСА_1, а замовник зобов'язався прийняти й оплатити ці роботи.

Додатковою угодою від 18 березня 2008 року внесено зміни до договору будівельного підряду НОМЕР_1 від 15 липня 2005 року та викладено в новій редакції характеристику об'єкта будівництва - указано номер квартири - 9, площу квартири - 60,32 кв. м та заплановану дату передачі об'єкта в експлуатацію - I квартал 2009 року.

За умовами укладеного договору замовник здійснює протягом трьох банківських днів стовідсоткову передоплату вартості виконання вказаних робіт.

З метою забезпечення виконання основного зобов'язання позичальника за кредитним договором, укладеним 12 вересня 2007 року між ПАТ "АКБ "Київ" і ТОВ "Екобуд", 18 вересня 2007 року між ПАТ "АКБ "Київ" (іпотекодержатель) та ТОВ "Екобуд" (іпотекодавець) було укладено іпотечний договір майнових прав, за яким іпотекодавець передав в іпотеку іпотекодержателю належні йому майнові права на отримання у власність нерухомості, яка будується, - майнові права на квартири загальною площею 5854,41 кв. м, які знаходяться за АДРЕСА_1 та указані в додатку N 1, що є невід'ємною частиною договору іпотеки. Після завершення будівництва й отримання правовстановлюючих документів на зазначене нерухоме майно предметом іпотеки будуть квартири, майнові права на які за цим договором є предметом іпотеки.

Опрос