Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности на долю в имуществе в порядке наследования

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 24.04.2013 № 6-23цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 квітня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБИ_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 листопада 2012 року у справі за позовом ОСОБИ_1 до ОСОБИ_2 про визнання права власності на Ѕ частки майна, набутого за час спільного проживання, виділення його в натурі, за позовом ОСОБИ_2 до ОСОБИ_1 про визнання права власності на спадкове майно, за позовом ОСОБИ_3 до ОСОБИ_2, ОСОБИ_1 про визнання права власності на частку в майні в порядку спадкування та за позовом ОСОБИ_2 до ОСОБИ_3 про усунення його від права на спадкування, встановила:

У липні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБИ_2, ОСОБИ_4, ОСОБИ_5 про визнання права власності на Ѕ частки майна, набутого за час спільного проживання, виділення його в натурі.

Зазначала, що з 1994 року до 2005 року вона проживала однією сім'єю без реєстрації шлюбу із ОСОБОЮ_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 помер, після смерті якого залишилося спадкове майно. Просила виділити їй Ѕ частки спільного майна, яке набуте нею з ОСОБОЮ_6 за час спільного проживання однією сім'єю без реєстрації шлюбу, виділити їй у натурі гаражні приміщення, Ѕ частки іменних акцій та грошових вкладів. Предмети домашнього вжитку ОСОБА_1 просила залишити у власності ОСОБИ_2, стягнувши з неї на користь ОСОБИ_1 грошову компенсацію різниці вартості майна.

У червні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про збільшення позовних вимог, в якій, крім визнання права власності на частку в спільному майні та поділу його в натурі, просила встановити факт її проживання у фактичних шлюбних відносинах із ОСОБОЮ_6.

У травні 2008 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБИ_1 про визнання права власності на спадкове майно.

Позов мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_6, після смерті якого залишилося спадкове майно, і просила визнати за нею як за спадкоємицею право власності на спадкове майно, що складається з: гаража та підвалу, які розташовані по АДРЕСІ_1 у м. Барі Вінницької області; 65,4464 % іменних акцій ВАТ "Барське АТП-10513" та 19,36595 % іменних акцій ВАТ "Барське АТП-10522"; зброї та грошових вкладів у банківських установах.

Опрос