Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора залога недействительным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.04.2013 № 6-21цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 квітня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Патрюка М. В., суддів: Гуменюка В. І., Григор'євої Л. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., за участі заявниці ОСОБА_1, представника публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ" ОСОБА_2 та представника товариства з обмеженою відповідальністю "Систем-Інвест" ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 вересня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ", товариства з обмеженою відповідальністю "Систем-Інвест" про визнання договору застави недійсним, встановила:

У грудні 2011 року ОСОБА_1 звернулась із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що на виконання умов договору про інвестиційну діяльність, укладеного 12 січня 2006 року між нею та відповідачами з метою отримання у власність квартири НОМЕР_1 АДРЕСА_1, вона сплатила 100 % вартості об'єкта інвестування, виконавши зобов'язання в повному обсязі.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Систем-Інвест" (далі - ТОВ "Систем-Інвест") без її відома та згоди й у порушення вимог ст. 583 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) і Закону України "Про іпотеку" передало належні їй майнові права на спірну квартиру в заставу публічному акціонерному товариству "Акціонерний комерційний банк "Київ" (далі - ПАТ "АКБ "Київ").

Посилаючись на те, що відповідачі, не маючи відповідних майнових прав передавати спірну квартиру в заставу, позбавили її можливості володіти й розпоряджатися об'єктом інвестування, ОСОБА_1 просила суд визнати договір застави недійсним у частині передачі в заставу майнових прав на зазначену квартиру.

Опрос