Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении взыскания на предмет залога

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 03.04.2013 № 6-7цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 3 квітня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого, Патрюка М. В., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Лященко Н. П., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24 жовтня 2012 року у справі за позовом публічного акціонерного товариства "ОТП Банк" до ОСОБА_1, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про звернення стягнення на предмет застави, встановила:

У грудні 2010 року публічне акціонерне товариство "ОТП Банк" (далі - ПАТ "ОТП Банк") звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет застави.

Зазначало, що 8 червня 2006 року між акціонерним комерційним банком "Райффайзенбанк Україна", правонаступником якого є ПАТ "ОТП Банк", та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір (далі - Кредитний договір), за яким банк надав позичальнику кредит у розмірі 88936,20 євро для купівлі автомобіля марки Mercedes-Benz Cls 350 (далі - Автомобіль) на строк до 8 червня 2011 року зі сплатою 9,5 % річних.

З метою забезпечення виконання зобов'язань за Кредитним договором 8 червня 2006 року між акціонерним комерційним банком "Райффайзенбанк Україна" та ОСОБА_2 укладено договір застави автотранспортного засобу (далі - Договір застави), за умовами якого ОСОБА_2 (заставодавець) надала банку (заставодержателю) у заставу автомобіль.

Постановою господарського суду Запорізької області від 21 липня 2009 року суб'єкта підприємницької діяльності - фізичну особу ОСОБА_2 визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4, визначено строк ліквідаційної процедури - три місяці.

Листом від 26 лютого 2010 року арбітражний керуючий ОСОБА_4 повідомив ПАТ "ОТП Банк" про те, що на прилюдних торгах, які відбулися 15 лютого 2010 року, було реалізовано майно банкрута - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 - Автомобіль, та запропонував надати банківські реквізити для перерахування грошових коштів, отриманих від реалізації предмета застави за Договором застави - автомобіля.

Опрос