Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене постановления об отказе в совершении нотариального действия

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 06.03.2013 № 6-9цс13

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 березня 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяви приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 та публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Союз" про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23 травня 2012 року в справі за позовом державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1, треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю фірма "Союз-Віктан" ЛТД, публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Союз", про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У січні 2010 року державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва звернулась до суду з позовом до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1, треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) фірма "Союз-Віктан" ЛТД, публічне акціонерне товариство (далі - ПАТ) "Комерційний банк "Союз", про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії.

Зазначала, що 28 липня 2009 року ТОВ фірмою "Союз-Віктан" ЛТД було видано державній податковій інспекції у Печерському районі м. Києва податковий вексель, за яким станом на 27 жовтня 2009 року непогашена сума становила 1023421 грн. 60 коп.

27 жовтня 2009 року державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва звернулась до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 з проханням вчинити протест у неплатежі зазначеного векселя.

28 жовтня 2009 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії з тих підстав, що вексель від 28 липня 2009 року є податковою розпискою, виданою згідно з Законом України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", а не векселем, виданим згідно з Законом України "Про обіг векселів в Україні", тому його погашення повинно здійснюватись відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за яким строк виконання зобов'язання ще не настав.

Опрос