Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании невыплаченной заработной платы

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 06.02.2013 № 6-151цс12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 лютого 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 19 липня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" про стягнення невиплаченої заробітної плати, встановила:

У березні 2011 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (далі - ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк") про стягнення невиплаченої заробітної плати.

Зазначала, що з 1 листопада 2007 року до 18 січня 2011 року вона працювала в ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" на посаді завідувача безбалансового відділення N 5 смт Воловець філії "Відділення Промінвестбанку в м. Чоп Закарпатської області", яке розташовано у гірському населеному пункті. Згідно з посвідченням, виданим їй 24 травня 2007 року, вона має статус особи, яка проживає й працює на території гірського населеного пункту.

Посилаючись на те, що відповідно до ст. ст. 5, 6 Закону України від 15 лютого 1995 року N 56/95-ВР "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (далі - Закон від 15 лютого 1995 року N 56/95-ВР) та п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року N 648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах" (далі - Постанова N 648) вона мала право на підвищення посадового окладу на 25 відсотків, проте ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" не виплачувало їй указану надбавку, у процесі розгляду справи уточнивши позовні вимоги, просила стягнути з відповідача 29860 грн. заборгованості із заробітної плати та 3200 грн. витрат на правову допомогу.

Справа розглядалась судами неодноразово.

Рішенням Воловецького районного суду Закарпатської області від 19 березня 2012 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Закарпатської області від 17 травня 2012 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: стягнуто з ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" на її користь 29250 грн. заборгованості із заробітної плати при звільненні та 3200 грн. витрат на правову допомогу; стягнуто з ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" у дохід держави 292 грн. 50 коп. судового збору.

Опрос