Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными государственных актов на право частной собственности на землю и возвращении земельных участков

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 06.02.2013 № 6-169цс12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 лютого 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л. (за участю начальника відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_2), розглянувши в судовому засіданні заяву заступника Генерального прокурора України про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10 квітня 2012 року у справі за позовом прокурора Герцаївського району Чернівецької області в інтересах Герцаївської районної державної адміністрації Чернівецької області до ОСОБА_1, треті особи - відділ Державного комітету України із земельних ресурсів у Герцаївському районі Чернівецької області, Тернавська сільська рада Герцаївського району Чернівецької області, про визнання недійсними державних актів на право приватної власності на землю та повернення земельних ділянок, встановила:

У червні 2011 року прокурор Герцаївського району Чернівецької області звернувся до суду із зазначеним позовом в інтересах держави в особі Герцаївської районної державної адміністрації Чернівецької області, посилаючись на те, що відповідно до рішення Тернавської сільської ради Герцаївського району Чернівецької області від 13 листопада 2006 року НОМЕР_1 ОСОБА_1 було надано безоплатно у власність земельні ділянки площею S_1 та S_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, а також для ведення особистого селянського господарства. На підставі цього рішення 13 листопада 2007 року ОСОБА_1 отримав державні акти на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_2 та серії НОМЕР_3. Проте зазначені земельні ділянки знаходяться за межами населеного пункту - с. Дяківці Герцаївського району Чернівецької області, а тому відповідно до абз. 1 п. 12 р. X "Перехідні положення" Земельного кодексу України (далі - ЗК України) правом на розпорядження такими землями наділена лише Герцаївська районна державна адміністрація, а не Тернавська сільська рада Герцаївського району Чернівецької області.

Опрос