Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными свидетельств о праве на наследство по закону, признании права собственности на наследственное имущество

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 06.02.2013 № 6-167цс12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 лютого 2013 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Патрюка М. В., суддів - Григор'євої Л. І., Онопенка В. В., Гуменюка В. І., Романюка Я. М., Лященко Н. П., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 2 липня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи - Головне управління юстиції у м. Києві, комунальне підприємство "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна", про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на спадкове майно, встановила:

У жовтні 2005 року ОСОБА_1 пред'явила в суді позов до ОСОБА_2 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом і визнання права власності на спадкове майно.

Зазначала, що її дід, ОСОБА_3, 5 січня 1996 року склав заповіт, за яким усе належне йому майно заповідав її бабі, ОСОБА_4, та матері - ОСОБА_5, однак останнім про заповіт відомо не було, а нотаріус не перевірила наявності заповіту в реєстрі, й спадщину після смерті 25 квітня 1998 року ОСОБА_3 прийняли за законом ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 - відповідач у справі, хоча за наявності заповіту останній не мав права на спадкування. Позивачка як спадкоємиця після смерті 17 серпня 2001 року матері, ОСОБА_5, та 11 липня 2005 року баби, ОСОБА_4, має право й на спадкове майно ОСОБА_3, на яке ОСОБА_2 було незаконно видано свідоцтво про право на спадщину за законом.

У листопаді 2006 року позивачка доповнила та уточнила позовні вимоги й просила визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_3, видані ОСОБА_4 та відповідачу 6 липня 2002 року; визнати за нею право власності на спадкове майно: земельну ділянку площею 0,106 га АДРЕСА_1, на 20/48 частин квартири АДРЕСА_2 та на 9/16 частин гаражного боксу АДРЕСА_3.

Опрос