Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О перерасчете пенсии

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 12.06.2012 № 21-187а12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 12 червня 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_9 до управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька (далі - управління ПФУ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У квітні 2009 року ОСОБА_9 звернувся до суду з позовом, у якому зазначив, що 8 січня 2009 року він звернувся до управління ПФУ із заявою про перерахунок пенсії на підставі частини четвертої статті 42 Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон N 1058-IV).

Управління ПФУ, здійснюючи перерахунок розміру пенсії, керуючись положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" (далі - постанова N 530), а не Закону N 1058-IV, безпідставно, на думку позивача, застосувало не показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за рік, що передував року звернення за перерахунком пенсії, а показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік.

Тому ОСОБА_9 просив визнати бездіяльність відповідача неправомірною та зобов'язати останнього провести перерахунок його пенсії з 1 січня 2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за 2008 рік, не застосовувати при перерахунку його пенсії підпункт 3 пункту 11 постанови N 530, який обмежує передбачене абзацом третім частини першої статті 40 Закону N 1058-IV право на виключення з періоду, за який враховується заробітна плата, визначеного цим Законом періоду страхового стажу, зокрема стажу, набутого після призначення пенсії, а також відповідно до статті 107 названого Закону притягнути до відповідальності посадових осіб, винних у несвоєчасному та неповному перерахунку пенсії.

Ворошиловський районний суд м. Донецька постановою від 8 жовтня 2009 року позов задовольнив: визнав неправомірною бездіяльність управління ПФУ та зобов'язав провести перерахунок пенсії ОСОБА_9 з 1 січня 2009 року, враховуючи показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2008 рік. Додатковою постановою від 8 червня 2010 року в задоволенні решти позовних вимог відмовив.

Опрос