Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании задолженности по заработной плате и среднего заработка за время задержки расчета при увольнении

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 14.11.2012 № 6-126цс12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 листопада 2012 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Григор'євої Л. І., Охрімчук Л. І., Гуменюка В. І., Патрюка М. В., Жайворонок Т. Є., Романюка Я. М., Лященко Н. П., Сеніна Ю. Л., розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 грудня 2011 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства "Трест Луганськшахтопроходка" про стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, встановила:

У квітні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до Нововолинського міського суду Волинської області з позовом до публічного акціонерного товариства "Трест Луганськшахтопроходка" (далі - ПАТ "Трест Луганськшахтопроходка") про стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначала, що з 1 грудня 2005 року перебувала у трудових відносинах із ПАТ "Трест Луганськшахтопроходка".

19 вересня 2010 року її було звільнено з роботи з підстави, передбаченої ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України),  за власним бажанням.

Посилаючись на те, що ПАТ "Трест Луганськшахтопроходка" в порушення вимог ст. 116 КЗпП у день звільнення не виплатило їй заробітну плату за вересень 2010 року та компенсацію за невикористану відпустку, позивачка з урахуванням уточнених позовних вимог просила суд стягнути з відповідача 2036 грн. 51 коп. заборгованості із заробітної плати за вересень 2010 року та компенсації за невикористану відпустку, 19944 грн. 63 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні за період з 20 вересня 2010 року по 12 травня 2011 року та 768 грн. витрат на правову допомогу.

Опрос