Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении на работе, взыскании заработной платы за время вынужденного прогула и возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 11.07.2012 № 6-65цс12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 липня 2012 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів: Григор'євої Л. І., Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Романюка Я. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву публічного акціонерного товариства "Укрнафта" про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22 лютого 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства "Укрнафта" (далі - ВАТ "Укрнафта"), третя особа - Нафтогазовидобувне управління "Долиньнафтогаз" (далі - НГВУ "Долиньнафтогаз") про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, встановила:

У червні 2004 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що з 1995 року він працював головним інженером у структурному підрозділі ВАТ "Укрнафта" - Долинській експортно-імпортній базі. Наказом НОМЕР_1 від 30 квітня 2004 року його звільнено з роботи за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією бази. Наказами N 5 від 20 січня 2004 року та від 31 березня 2004 року N 64 Долинська експортно-імпортна база із самостійного структурного підрозділу перейшла в підпорядкування іншому структурному підрозділу ВАТ "Укрнафта" - НГВУ "Долиньнафтогаз". Зазначав, що оскільки Долинська експортно-імпортна база із самостійної структурної одиниці стала підрозділом НГВУ "Долиньнафтогаз", до якого перейшла вся сукупність прав і обов'язків як до правонаступника, і таким чином відбулася реорганізація підприємства, а не повна ліквідація, то його звільнення за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією підприємства є незаконним. Зокрема, не враховано його переважне право на залишення на роботі, оскільки в нього є двоє утриманців, один з яких інвалід з дитинства II групи. Крім того, йому не запропоновано іншу роботу, а звільнення здійснено без погодження з профспілковим комітетом.

Змінивши позовні вимоги, ОСОБА_1 просив ухвалити рішення, яким визнати звільнення незаконним, поновити його на роботі, стягнути з відповідача заробітну плату в розмірі 163197 грн. 75 коп. за час вимушеного прогулу, 6930 грн. допомоги працівникам, які виховують дитину - інваліда, згідно з колективним договором, винагороду до Дня працівників нафтової промисловості в сумі 3900 грн., 6 тис. грн. моральної шкоди.

Рішенням Долинського районного суду Івано-Франківської області від 21 липня 2008 року позов задоволено частково. Визнано незаконним звільнення ОСОБА_1 та поновлено його на роботі на посаді головного інженера Долинської експортно-імпортної бази ВАТ "Укрнафта". Стягнуто з ВАТ "Укрнафта" на користь ОСОБА_1 162756 грн. 41 коп. середнього заробітку за час вимушеного прогулу, 1500 грн. на відшкодування моральної шкоди та 200 грн. витрат на правову допомогу.

Додатковим рішенням Долинського районного суду Івано-Франківської області від 17 вересня 2008 року стягнуто з ВАТ "Укрнафта" на користь ОСОБА_1 6930 грн. передбаченої колективним договором допомоги як працівнику, який виховує дитину - інваліда з дитинства, та 3900 грн. винагороди до Дня працівників нафтової промисловості.

Рішенням апеляційного суду Івано-Франківської області від 17 грудня 2008 року рішення та додаткове рішення Долинського районного суду Івано-Франківської області скасовано, у задоволенні позову відмовлено.

Опрос