Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О перерасчете пенсии

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 21.03.2012 № 21-456а11

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ В АДМІНІСТРАТИВНИХ СПРАВАХ

ПОСТАНОВА

від 21 березня 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів - Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБИ_1 до управління Пенсійного фонду України в Лутугинському районі Луганської області (далі - управління ПФУ) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У червні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що 13 січня 2011 року він звернувся до управління ПФУ із заявою про перерахунок пенсії на підставі частини четвертої статті 42 Закону України від 9 липня 2003 року N 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі - Закон N 1058-IV).

Управління ПФУ, розраховуючи розмір заробітної плати для перерахунку пенсії безпідставно, на думку позивача, застосувало показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні не за рік, що передував року звернення за перерахунком пенсії, а за рік, що передував року звернення за її призначенням. Тому ОСОБА_1 просив визнати такі дії відповідача протиправними та зобов'язати останнього провести перерахунок розміру призначеної йому пенсії із застосуванням вищезгаданого показника середньої заробітної за 2010 рік, а не за 2007 рік.

Лутугинський районний суд Луганської області постановою від 10 червня 2011 року позов задовольнив: визнав неправомірними дії управління ПФУ та зобов'язав його здійснити перерахунок пенсії ОСОБІ_1 з 1 січня 2011 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2010 рік.

Донецький апеляційний адміністративний суд постановою від 5 серпня 2011 року рішення суду першої інстанції скасував, у задоволенні позову відмовив. У своєму рішенні апеляційний суд зазначив, що при перерахунку пенсії на підставі частини четвертої статті 42 Закону N 1058-IV не підлягають застосуванню як показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, так і показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України. Останній із наведених показників, згаданий у статті 40 Закону N 1058-IV, використовується тільки при призначенні пенсії.

Опрос