Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене постановления об отказе в совершении нотариального действия и обязательстве совершить протест в неплатеже налогового векселя

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.03.2012 № 6-11ц12

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 березня 2012 року

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Яреми А. Г., суддів - Гуменюка В. І., Жайворонок Т. Є., Лященко Н. П., Онопенка В. В., Охрімчук Л. І., Патрюка М. В., Романюка Я. М., Сеніна Ю. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву публічного акціонерного товариства "Родовід Банк" про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 28 вересня 2011 року у справі за позовом державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва (далі - ДПІ) до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10, треті особи - фірма "Союз-Віктан" ЛТД (товариство з обмеженою відповідальністю) (далі - фірма "Союз-Віктан"), публічне акціонерне товариство "Родовід Банк" (далі - ПАТ "Родовід Банк"), про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

У лютому 2010 року ДПІ звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що постановою приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 від 27 листопада 2009 року N 226 відмовлено ДПІ (векселедержатель) у протесті про часткову неоплату простого векселя, виданого 27 серпня 2009 року фірмою "Союз-Віктан" зі строком платежу до 25 листопада 2009 року. Підставою для відмови у вчиненні нотаріальної дії зазначено те, що вказаний вексель є податковою розпискою, погашення якої здійснюється за Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а строк виконання такого зобов'язання не настав; вчинення протесту про часткову несплату податкового векселя чинним законодавством не передбачено. Вважаючи дії нотаріуса незаконними, ДПІ просила скасувати постанову приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 від 27 листопада 2009 року N 226, зобов'язати приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 вчинити протест про неоплату вказаного векселя.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 17 вересня 2010 року позов задоволено: скасовано постанову приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 від 27 листопада 2009 року N 226 про відмову у вчиненні нотаріальної дії; зобов'язано приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 вчинити протест про неоплату податкового векселя серії АА N 0940126, виданого фірмою "Союз-Віктан" до отримання спирту етилового для переробки на підакцизну продукцію.

Опрос