Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании государственного акта на право собственности на землю недействительным, признании права владения и пользования земельным участком на основании договора аренды и об устранении препятствий во владении и пользовании земельным участком

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 17.01.2011 № 6-59394ск10

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 17 січня 2011 року

Суддя Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України Луспеник Д. Д., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського районного суду міста Донецька від 9 квітня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 15 вересня 2010 року у справі за позовом прокурора міста Донецька, який діє в інтересах ОСОБА_2 до Донецької міської ради, ОСОБА_1 про визнання державного акта на право власності на землю недійсним, визнання права володіння і користування земельною ділянкою на підставі договору оренди та про усунення перешкод у володінні та користуванні земельною ділянкою, встановив:

Рішенням Київського районного суду міста Донецька від 9 квітня 2010 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Донецької області від 15 вересня 2010 року, позов задоволено. Визнано державний акт на право приватної власності на землю, виданий 22 березня 1994 року Донецькою міською радою ОСОБА_1 та зареєстрованого у книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за N 4-88 на земельну ділянку площею 600 кв. м, що розташована за адресою АДРЕСА_1, - недійсним з моменту його видачі, та припинено право власності на вказану земельну ділянку за ОСОБА_1 Визнано право ОСОБА_2 на користування та володіння спірною земельною ділянкою на підставі договору від 6 жовтня 1972 року. Зобов'язано ОСОБА_1 звільнити зазначену вище земельну ділянку та передати її ОСОБА_2, а також не чинити перешкод у користуванні та володінні ним земельною ділянкою.

У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати зазначені судові рішення, провадження у справі закрити.

Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Опрос