Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите чести, достоинства, деловой репутации и возмещении морального вреда

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 23.03.2010 № 6-25159св09

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 23 березня 2010 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Патрюка М. В., суддів: Лященко Н. П., Прокопчука Ю. В., розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди за касаційною скаргою ОСОБА_3 на рішення апеляційного суду Львівської області від 31 серпня 2009 року, встановила:

У вересні 2007 року ОСОБА_2 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що 12 січня 2007 року відповідачем було направлено заяву на адресу Прем'єр-міністра України, у якому вказував негативну інформацію щодо нього, а саме: "щодо ролі лікаря-психіатра ОСОБА_2 у лікуванні батька ОСОБА_3 поза лікарнею та доведення батька до повної втрати здорового глузду". Також навесні 2006 року відповідач направив лист на адресу Міністерства охорони здоров'я України, який було перенаправлено до Львівського міського управління охорони здоров'я, де зазначав, що він незаконно лікував його батька, підробив медичні документи та інше. Вважаючи, що вказана інформація є недостовірною та такою, що принижує його честь, гідність та ділову репутацію, просив визнати таку інформацію недостовірною із зобов'язанням відповідача надіслати листи з спростуванням цієї інформації на відповідні адреси, а також просив стягнути з відповідача на його користь 1700 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Миколаївського районного суду Львівської області від 29 січня 2009 року в задоволенні позову ОСОБА_2 відмовлено.

Опрос