Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности на наследственное имущество

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 02.04.2010 № 6-5442ск10

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

02.04.2010 р.  

N 6-5442ск10 

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України у складі: Романюка Я. М., Лихути Л. М., Охрімчук Л. І., розглянувши справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, третя особа - комунальне підприємство "БТІ м. Донецька" про визнання майна спільною сумісною власністю, права власності в порядку спадкування за законом та за зустрічним позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, треті особи - восьма донецька державна нотаріальна контора, комунальне підприємство "БТІ м. Донецька", Калінінська районна в м. Донецьку рада, про визнання права власності на спадкове майно, за касаційною скаргою ОСОБА_4 на рішення апеляційного суду Донецької області від 18 грудня 2009 року, встановила:

Рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 18 вересня позовні вимоги ОСОБА_4 задоволені. Зустрічні позовні вимоги ОСОБА_5 задоволені частково. Визнано за ОСОБА_4 право приватної власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1. Визнано за ОСОБА_4 право приватної власності на 1/4 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_7 Визнано за ОСОБА_5 право приватної власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її батька ОСОБА_7. Визнано за ОСОБА_4 право приватної власності на? частину гаражу-боксу НОМЕР_1 загальною площею 23,4 кв. м., який знаходиться у Калінінському районі м. Донецька по вул. Разенкова у гаражному кооперативі "Автолюбитель-3" в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_7 Визнано за ОСОБА_5 право приватної власності на 1/4 частину гаражу-боксу НОМЕР_1, загальною площею 23,4 кв. м., який знаходиться у гаражному кооперативі "Автолюбитель-3" в порядку спадкування за законом після смерті її батька ОСОБА_7. У задоволені зустрічних інших позовних вимог ОСОБА_5 до ОСОБА_4 про визнанні право власності на спадкове майно та стягнення судових витрат відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Донецької області від 18 грудня 2009 року рішення суду першої інстанції в частині визнання за ОСОБА_4 права приватної власності на 1/4 частину спірної квартири та в частині визнання за ОСОБА_4 та ОСОБА_5 права приватної власності на 1/4 частину спірної квартири в порядку спадкування, та в частині відмови у стягненні витрат на правову допомогу скасувати. Позовні вимоги ОСОБА_4 до задоволені частково. Зустрічні позовні вимоги ОСОБА_5 задоволені частково. Визнано за ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_7 Визнано за ОСОБА_5 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її батька ОСОБА_7 В задоволені інших вимог ОСОБА_4 відмовлено. В решті рішення залишено без змін. Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_5 витрати на правову допомогу в сумі 1 500 грн.

У касаційній скарзі ОСОБА_4, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення апеляційного суду і передати справу на новий розгляд.

Згідно ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Опрос