Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О раскрытии информации, содержащей банковскую тайну

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 04.11.2009 № 6-36св09

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 4 листопада 2009 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Гуменюка В. І., суддів: Барсукової В. М., Косенка В. Й., Данчука В. Г., Луспеника Д. Д., розглянувши в судовому засіданні справу за заявою державної податкової інспекції в Печерському районі м. Києва про розкриття комерційним банком "Експобанк" інформації, яка містить банківську таємницю, щодо товариства з обмеженою відповідальністю "Строймікс" за касаційною скаргою державної податкової інспекції в Печерському районі м. Києва на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 15 травня 2008 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 22 жовтня 2008 року, встановила:

У січні 2008 року державна податкова інспекція в Печерському районі м. Києва звернулася до суду із зазначеною заявою, посилаючись на те, що з моменту реєстрації товариство з обмеженою відповідальністю "Строймікс" (далі - ТОВ "Строймікс") декларує відсутність валових витрат, однак отримує значні валові доходи, що ставить під сумнів відповідність податкових декларацій товариства дійсності. Постановою господарського суду м. Києва від 24 жовтня 2007 року ТОВ "Строймікс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Заявник вважає, що ТОВ "Строймікс" довело себе до банкрутства з метою уникнення від сплати податків шляхом ліквідації. Просить зобов'язати комерційний банк "Експобанк" розкрити інформацію, яка містить банківську таємницю, щодо ТОВ "Строймікс".

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 15 травня 2008 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 22 жовтня 2008 року, провадження у справі закрито у зв'язку з тим, що ліквідовано юридичну особу, яка була однією зі сторін у справі.

У касаційній скарзі державна податкова інспекція в Печерському районі м. Києва просить скасувати зазначені судові рішення та ухвалити нове рішення про задоволення їх заяви, посилаючись на невідповідність висновків судів обставинам справи, порушення норм процесуального права.

Опрос