Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О применении принудительных мер медицинского характера

Верховный Суд Украины, Судебная палата по уголовным делам Верховного Суда Украины
Определение от 26.01.2010 № 5-4875км09

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 26 січня 2010 року

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі: головуючого Федченка О. С., суддів Косарєва В. І. і Ковтюк Є. І., за участю прокурора Вергізової Л. А., розглянула в судовому засіданні в м. Києві 26 січня 2010 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Донецької області на постанову Селидівського міського суду Донецької області від 15 травня 2009 року, якою щодо ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не маючого судимості в силу ст. 89 КК України, - на підставі ст. ст. 416, 419, 420, 421 КК України застосовано примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.

В апеляційному порядку постанова не переглядалась.

Згідно постанови суду, ОСОБА_5 24.12.2008 р., знаходячись на АДРЕСА_1, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, на ґрунті особистих неприязних стосунків, під час сварки з ОСОБА_6, умисно накинув останній ззаду на шию синтетичну мотузку, утримуючи яку шляхом удушення вчинив умисне вбивство потерпілої. 

У касаційному поданні заступник прокурора Донецької області просить постанову суду скасувати у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону, а справу направити на новий судовий розгляд. Вважає, що ОСОБА_5 вчинив особливо тяжкий злочин, пов'язаний з посяганням на життя іншої особи і відповідно до ч. 5 ст. 94 КК України до нього може бути застосована госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом, а не посиленим, як це вирішив суд.

Заслухавши доповідача, думку прокурора про наявність підстав до задоволення подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.

Як убачається з матеріалів справи, суд, встановивши, що ОСОБА_5 вчинив суспільно небезпечне діяння, яке пов'язане з посяганням на життя особи, застосував до нього примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом. 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос