Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права совместной долевой собственности на арендованные помещения

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 07.10.2009

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 7 жовтня 2009 року

(Витяг)

У квітні 2007 р. ТОВ "Тараоптторг" (далі - ТОВ) звернулося до суду з позовом до регіонального відділення Фонду державного майна у Рівненській області, третя особа - Я. Ю. А., в якому просило визнати за ним право власності на невіддільні поліпшення як складову частину речі, та визнати право спільної часткової власності на орендовані товариством згідно з договором оренди державного майна, укладеного між товариством та відповідачем, нежитлові приміщення у м. Рівне.

Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 5 листопада 2008 р. позов ТОВ задоволено частково. Визнано за позивачем право власності на здійсненні ним невіддільні поліпшення орендованих приміщень будівлі у м. Рівне.

Визнано право спільної часткової власності на орендовані ТОВ приміщення згідно з договором оренди від 2 лютого 2004 р., укладеним міжрегіональним відділення Фонду державного майна у Рівненській області та ТОВ площею 1209,5 м2, встановивши частку ТОВ у розмірі 1/2 від цієї площі та додаткову компенсацію для ТОВ в розмірі 8556 грн. 49 коп. відповідно до експертного висновку від 28 липня 2008 р. Стягнуто з регіонального відділення Фонду державного майна у Рівненській області на користь ТОВ витрати, пов'язані з проведенням експертиз, у розмірі 4500 грн.

Рішенням апеляційного суду Рівненської області від 26 грудня 2008 р. рішення Рівненського міського суду скасовано, в задоволенні позовних вимог ТОВ відмовлено.

ТОВ звернулося до Верховного Суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення апеляційного суду Рівненської області від 26 грудня 2008 р., посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, й залишити в силі рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 5 листопада 2008 р.

Опрос