Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным решения общего собрания

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 17.02.2009

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ГОСПОДАРСЬКИХ СПРАВАХ

ПОСТАНОВА

від 17 лютого 2009 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України, розглянувши касаційну скаргу І. О. на постанову Вищого господарського суду України від 10 листопада 2008 року у справі N К25/147-08, встановила:

У березні 2008 року В. У. звернувся до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Ріелтерська компанія "ДОМ" (далі - Товариство), І. О., А. Д. за участю третіх осіб - комунального підприємства "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації" (далі - БТІ) та з урахуванням уточнень просив: визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства в частині, викладеній у пункті 3 Протоколу N 1 від 16 січня 2006 року щодо передачі у власність І. О. та А. Д. грошових коштів та нерухомого майна; визнати недійсними угоди про передачу майна, укладені між Товариством та І. О., а також між Товариством та А. Д., і повернути майно, отримане за угодами; визнати недійсними свідоцтва про право власності на спірне майно; визнати недійсними та скасувати записи про реєстрацію права власності на об'єкти нерухомості за І. О. та А. Д.; визнати право власності за Товариством на спірні об'єкти нерухомого майна; зобов'язати БТІ оформити та зареєструвати право приватної власності за Товариством на спірне нерухоме майно.

Позовні вимоги обґрунтовувались тим, що позивач наприкінці 2006 року увійшов до складу учасників Товариства і володіє часткою у статутному капіталі Товариства у розмірі 40 %. При ознайомленні з документами, пов'язаними з діяльністю Товариства, В. У. стало відомо про рішення загальних зборів учасників Товариства від 16 січня 2006 року, за яким безпідставно та незаконно відчужене майно Товариства. Так, 16 січня 2006 року на загальних зборах учасників Товариства були прийняті рішення з таких питань порядку денного:

Опрос