Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве допустить к проведению проверки

Верховный Суд Украины, Судебная палата по административным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 08.09.2009 № 21-1242во09

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 8 вересня 2009 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого Кривенка В. В., суддів: Гусака М. Б., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Самсіна І. Л., Тітова Ю. Г., розглянувши за винятковими обставинами у письмовому провадженні за скаргою Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції (далі - ОДПІ) справу за її позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

У квітні 2007 року ОДПІ звернулася з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, просила зобов'язати останнього допустити робочу групу до проведення перевірки на підставі частини 1 статті 111 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" (далі - Закон) за період з 14 грудня 2005 року по 31 грудня 2006 року та надати в повному обсязі всі необхідні для цього документи.

Господарський суд Тернопільської області ухвалою від 20 квітня 2007 року, залишеною без змін ухвалами Львівського апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2007 року і Вищого адміністративного суду України від 19 травня 2009 року, відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі з посиланням на пункт 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС). Рішення суду ґрунтувалося на тій підставі, що заява позивача не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки відповідно до підпункту 4 пункту 1 статті 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. Крім цього, згідно з положенням частини 8 статті 111 Закону за рішенням суду може бути здійснена тільки позапланова документальна виїзна перевірка, а не планова перевірка.

У скарзі про перегляд за винятковими обставинами ухвали суду касаційної інстанції ОДПІ, посилаючись на наявність підстави, встановленої пунктом 1 частини 1 статті 237 КАС, просить скасувати всі рішення у справі.

Опрос