Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании виновным в уклонении от уплаты таможенных платежей

Верховный Суд Украины, Судебная палата по уголовным делам Верховного Суда Украины
Определение от 29.01.2009 № 5-4381км08

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 29 січня 2009 року

(Витяг)

Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області вироком від 25 березня 2008 р. засудив В. за сукупністю злочинів, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 201, ч. 1 ст. 212, ч. 1 ст. 358 та ч. 3 цієї статті КК, і на підставі ст. 70 цього Кодексу шляхом часткового складання покарань визначив йому три роки позбавлення волі без конфіскації предмета контрабанди зі штрафом у розмірі 5 тис. 200 грн. Відповідно до ст. 75 КК засудженого звільнено від відбування покарання у частині позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком один рік та згідно зі ст. 76 цього Кодексу на нього покладено обов'язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

В апеляційному порядку справа не переглядалася.

Згідно з вироком суду В. визнано винним у тому, що 17 листопада 2005 р. він ввіз на територію України через морський торговий порт автомобіль, маючи на меті перемістити його через митний кордон України з прихованням від митного контролю, поставити на облік в органах ДАІ МВС України та ухилитися від сплати обов'язкових митних платежів, податків і зборів, які сплачуються при ввезенні в Україну транспортних засобів для постійного користування. 18 листопада 2005 р. він склав та подав до регіональної митниці митну декларацію, в яку вніс завідомо неправдиві відомості про те, що вказаний автомобіль прямує до митниці для вирішення питання про пільгове митне оформлення. Протягом листопада 2005 р. - січня 2006 р. В. повторно подав до органів РВ ГУ УМВС України завідомо підроблені документи про його призначення опікуном над громадянкою Ч. та постійне місце проживання в Україні, що надають йому право митного оформлення в органах Державної митної служби України та ДАІ МВС України перевезеного ним транспортного засобу без сплати в повному обсязі митних платежів, податків і зборів, які стягуються при митному оформленні транспортних засобів на загальних підставах.

В. також визнано винним у тому, що він як фізична особа, яка зобов'язана сплатити в дохід Державного бюджету України податки, збори та інші обов'язкові платежі при переміщенні через митний кордон України й митному оформленні на її території ввезеного цією особою транспортного засобу, ухилився від митних платежів, що призвело до ненадходження до бюджету 312 тис. 728 грн.

У касаційному поданні прокурор порушив питання про скасування вироку і направлення справи на новий судовий розгляд, пославшись на те, що суд, призначаючи В. покарання за ч. 1 ст. 201 КК, неправильно застосував кримінальний закон та безпідставно не постановив рішення конфіскувати предмет контрабанди.

Опрос