Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возмещении материального и морального ущерба, нанесенного вследствие дорожно-транспортного происшествия

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 17.12.2008

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 17 грудня 2008 року

(Витяг)

У лютому 2007 р. К. звернувся до суду з позовом до Б. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, посилаючись на те, що 30 жовтня 2006 р. Б., керуючи автомобілем ЗАЗ-ДЕУ, у порушення вимог п. 13.1 Правил дорожнього руху України не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив зіткнення з автомобілем ВАЗ-2108, яким керував К., унаслідок чого було пошкоджено його автомобіль. Цим йому заподіяно матеріальну та моральну шкоду.

У квітні 2007 р. Б. звернувся до суду із зустрічним позовом до К. про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, зазначаючи, що з вини К., який у порушення вимог пунктів 9.3, 15.1, 15.2 указаних Правил раптово зупинив автомобіль у центрі дороги, сталася ДТП. Унаслідок цього йому було завдано матеріальної та моральної шкоди.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Вінницької області від 21 січня 2008 р., залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 4 квітня 2008 р., первісний і зустрічний позови задоволено частково, ухвалено стягнути з Б. на користь К. 2222 грн. на відшкодування матеріальної шкоди та 700 грн. на відшкодування моральної шкоди, з К. на користь Б. - 4603 грн. на відшкодування матеріальної шкоди та 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

У касаційній скарзі К. просив рішення суду скасувати й ухвалити у справі нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на порушення апеляційним судом норм процесуального права, зокрема на те, що цей суд проголосив ухвалу за його відсутності, попередньо відклавши розгляд справи.

Опрос