Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании частично недействительным договора купли-продажи и побуждении передать объект государственного жилищного фонда в коммунальную собственность

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 02.09.2008 № 3-3376к08

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ГОСПОДАРСЬКИХ СПРАВАХ

ПОСТАНОВА

від 2 вересня 2008 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Барбари В. П., суддів Гуля В. С., Колесника П. І., Потильчака О. І., Черногуза Ф. Ф., Шицького І. Б., Щотки С. О. (за участі представників: закритого акціонерного товариства виробничо-торгової фірми "Сіверянка" - Т. О. М., Генеральної прокуратури України - Р. О. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційне подання Генерального прокурора України на постанову Вищого господарського суду України від 22 травня 2008 року у справі N 3/372 за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Чернігівської міської ради до Фонду державного майна України (далі - Фонд), закритого акціонерного товариства виробничо-торгової фірми "Сіверянка" (далі - ЗАТ "Сіверянка") про визнання частково недійсним договору купівлі-продажу та спонукання передати об'єкт державного житлового фонду у комунальну власність, встановила:

У липні 2007 року заступник прокурора Чернігівської області звернувся до Господарського суду міста Києва з вказаним позовом в інтересах держави в особі Чернігівської міської ради про визнання частково недійсним договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу орендного підприємства Чернігівської швейної фабрики "Сіверянка" від 9 вересня 1993 року та зобов'язання ЗАТ "Сіверянка" передати Чернігівській міській раді гуртожиток, розташований у місті Чернігові по вулиці Шевченка, 246-а, у комунальну власність.

В обґрунтування позовних вимог заступник прокурора послався на те, що 9 вересня 1993 року між Фондом та організацією орендарів орендного підприємства Чернігівської швейної фабрики "Сіверянка", правонаступником якого є ЗАТ "Сіверянка", було укладено договір купівлі-продажу державного майна цілісного майнового комплексу орендного підприємства Чернігівської швейної фабрики "Сіверянка", що підлягає приватизації. Оскільки за вказаною угодою покупцю разом з іншим майном також було передано гуртожиток, розташований за адресою: місто Чернігів, вулиця Шевченка, 246-а, який відповідно до статті 2 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" не підлягає приватизації, заступник прокурора просив суд про задоволення позовних вимог.

Опрос