Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В соответствии с содержанием ст. 55 УК Украины и разъяснениями, содержащимися в п. 21 постановления Пленума Верховного Суда Украины "О практике применения судами Украины законодательства в делах о преступлениях против безопасности дорожного движения и эксплуатации транспорта, а также об административных правонарушениях на транспорте" от 23 декабря 2005 г. N 14, назначение дополнительного наказания в виде лишения права управлять транспортными средствами лицу, вообще не имевшему права ими управлять, является невозможным

Верховный Суд Украины, Судебная палата по уголовным делам Верховного Суда Украины
Определение от 17.05.2007

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 17 травня 2007 року

(Витяг)

Вироком Новотроїцького районного суду Херсонської області від 28 квітня 2006 р. Х. засуджено за ч. 1 ст. 286 КК України на 2 роки позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 2 роки, а на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування основного покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік, та покладено обов'язки, передбачені ст. 76 КК України.

В апеляційному порядку справа не розглядалась.  

За наведених у вироку обставин Х. засуджено за те, що він 15 липня 2005 р. о 23 год 30 хв., керуючи в стані алкогольного сп'яніння мотоциклом МТ-11, гальмівна та освітлювальна система якого знаходилася у непрацездатному стані, не маючи посвідчення водія на право керування мотоциклом, перевозив у боковому причепі у виді дерев'яного щита пасажирів Є., Р., П., С,. Н. та К. і у провулку між вул. Почтовою та Піонерською у с. Сивашівка Новотроїцького району, не впорався з керуванням транспортним засобом, внаслідок чого пасажир К. отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості.

У касаційному поданні прокурор, не оспорюючи доведеність вини і правильність кваліфікації дій Х., просить виключити з вироку призначення останньому додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами, оскільки останній взагалі не мав такого права.

Заслухавши доповідача, прокурора, який підтримав касаційне подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що воно підлягає задоволенню.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос